0item(s)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

ZAMBO GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ Ünvan : ZMB GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
Adres : Akçaburgaz Mah.Hadımköy Yolu No: 192 Esenyurt /İstanbul
Telefon:0212-886-45-33 Faks: 0212-886-50-38 email:sanal@zambo.com.tr

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ Müşteri olarak www.zambo.com.tr/sanal-magaza alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 5 iş günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’Ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise,teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden ZMB GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. sorumlu tutulamaz. Adreste bulunulmaması nedeni ile teslim edilemeyen siparişlerden ZMB GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. sorumlu tutulamaz.

4.4 – ZMB GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının ZMB GIDA SAN. Ve TİC.LTD. ŞTİ.ye ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, ZMB GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- ZMB GIDA SAN. Ve TİC.LTD. ŞTİ mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 15 iş günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.7- Tüketici olmayan ALICI’lar tarafından bir veya birden fazla ürüne ilişkin yapılan alımlarda sipariş gerçekleşmiş ve tutarı ALICI’nın kredi kartından (veya diğer ödeme yöntemleri ile) alınmış olsa dahi, ZMB GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. herhangi bir sebep belirtmeksizin sözleşmeyi (siparişi) veya siparişten bir kısmını teslimat gerçekleşmeden önce iptal etme hakkında sahiptir. Ödenen tutarı kredi kartına (veya hesaba) ALICI’nın ödediği şekilde iade edebilir. İadesi gerçekleştirilen tutarın ALICI’nın hesabına aktarılması kartı veren/hesabın ait olduğu kuruluşun yükümlülüğünde olup, oluşabilecek gecikmelerden dolayı ZMB GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından www.zambo.com.tr'de ilgili sözleşme onay kutusu işaretlenip sipariş tamamlandıktan sonra geçerlilik kazanır.

4.9. www.zambo.tr/sanal-magaza, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

MADDE 5 -
İADE VE İPTAL HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünü kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde iade için belirlenen koşullarının uygun olması halinde iade edebilir.İade hakkının kullanılması için bu süre içinde ZMB GIDA SAN. Ve TİC.LTD. ŞTİ’ye email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün ZMB GIDA SAN. Ve TİC.LTD. ŞTİ’den gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Yedi (7)ş günü içerisinde herhangi bir itiraz yapılmaması halinde fatura ve ürün kabul edilmiş sayılır, tekrar itiraz yapılmaz.Siparişin iptali için lütfen 0212-886-45-33 numaralı telefondan müşteri temsilcimiz ile görüşünüz. Niteliği itibarıyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılamaz.Ayrıca,tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 15 iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.İşbusözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ZMB GIDA SAN. Ve TİC.LTD. ŞTİ’’nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

TESLİMAT KOŞULLARI
Sipariş ettiğiniz ürünler anlaşmalı kargo şirketi ile tarafından size ulaştırılacaktır. Kargo ücreti tüm Türkiye içi teslimatlarda bölge ve paket büyüklüğüne bakılmaksızın müşteri tarafından ödenir. Siparişleriniz, hafta içi ,kredi kartıyla ödeme yaptıktan veya havale ile ödeme yapıldı ise banka onayı alındıktan sonra kargoya teslim edilir.Cuma günü saat 12:00'dan sonra verilen siparişler ertesi iş günü olan pazartesi günü kargoya verilir.
Teslimat adresinin İstanbul’a uzaklığına göre kargo şirketi 1-5 iş günü içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.Tarafımızdan kaynaklanan veya hava koşulları,terör olayları vs. olaylardan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgileriniz aracılığıyla haber verilecektir. Bu sebeple üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.Siparişiniz e-posta ile tarafınıza teyit edilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.Faturalarınız, siparişlerinizle birlikte teslim edilecektir.